Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

7 اشتباه رایج در فایل های گربر و چگونه از CAM HOLD اجتناب کنیم؟

 

موثرترین راه برای اجتناب از نگه داشتن سفارش در CAM HOLD استفاده از FREEDFM.COM است. مزایای ان به شرح ذیل است:‌

 - بررسی فایل طراحی PCB برای قابلیت تولید

- بررسی های لازم برای حصول اطمینان از موجود بودن فایل ها و اطلاعات مورد نیاز

- ارسال نتایج فوری به شما

- ارسال گزارشات تصویری فوری که حاوی مسائل مربوط به ماهیت و مکان آنهاست.

- کاهش امکان CAM HOLD بعد از سفارش

- تهیه یک لیست قیمت

 ایجاد فایل های گربری که کاملا خواسته شما را از آنچه باید ساخته شود را منعکس سازد کار دشواری است، مهم نیست شما چند وقت طراح PCB بوده اید. گرچه ، شما با یادگیری از دیگران و اجتناب از اشتباهات متداول قادر به افزایش زمان ، کاهش تاخیر در سفارشات و تکمیل سریعتر پروژه‌ها می باشید.

لیست زیر 7 اشتباه متداول در فایل های گربر و شیوه اجتناب از انها را ارائه میکند:

 

1- لیست APERTURE مفقود

 

در فایل های گربر آنچه باید انجام شود و مکان ان و ابزار مورد استفاده نیز مشخص می‌گردد. یک لیست جامع مجزا برای تمام لایه ها باید با فایل گربر ارسال شود نه یک لیست جدا برای هر لایه. لطفاً توجه داشته باشید: لازم نیست یک لیست با فرمت 274X ارسال گردد. در صورت ارسال فایل در فرمت 274D ما از لیست شما به همراه فایل های گربر برای ایجاد artwork شما استفاده میکنیم.

 

الزامات:‌

 

یک لیست کامل و جامع برای کل لایه ها به زبان انگلیسی. نیاز به اصلاح لیست تهیه شده از نرم افزار نیست. ارسال لیست در فرمت 274X ضروری نیست.

 

رزولوشن:‌ برای کل بسته های طراحی که در فرمت 274D ایجاد میشوند لیست تهیه میگردد. پسوند های متداول فایل عبارتند از: REP.APT.APR.

 

2- فایل دریل مفقود

فایل های excellon drill برای تعیین اندازه سوراخ و مکانی که باید سوراخ شود استفاده می گردد. سوراخ های روکش دار و بدون روکش باید در یک فایل دریل مد نظر قرار گیرند. برای این سوراخ ها از ابزار مختلفی استفاده میشود.

الزامات : فرمت excellon ،‌ASCII odd/none،‌ واحدهای انگلیسی،‌عدم توقف و تکرار.

رزولوشن:‌تقریبا تمام بسته ها حاوی فایل دریل excellon هستند. اگر شما قادر به ایجاد یک فایل نیستید ما با استفاده از طرح شما در قبال پرداخت هزینه مهندسی ان را تهیه میکنیم.

 

3- لیست tool مفقود

به منظور انجام عملیات سوراخ کاری از لیست ابزار به همراه فایل دریل excellon استفاده میشود. مکان سوراخ ها بواسطه این فایل مشخص میگردد. شما با کمک لیست ابزار قادر به انتخاب ابزار مناسب می باشید. لیست ابزار باید در فایل دریل excellon شامل شود یا به صورت فایل مجزا ارسال گردد. استفاده از لیست ابزار در طراحی ساخت توصیه نمیشود چرا که ان موجب حذف رسیدگی ها و خطا در ورود داده ها می گردد.

الزامات: ضمیمه لیست ابزار در فایل دریل excellon یا ارسال در فایل مجزا.

رزولوشن:‌ اگر نرم افزار طراحی شما یک خروجی از فایل دریل excellon میدهد ،‌یک خروجی نیز از لیست ابزار ارائه میشود. پسوندهای متداول فایل عبارتند از :‌tol, rep.

4- فایل های گربر مفقود

بسیاری از اوقات افراد سفارش میدهند اما فراموش میکنند که فایل گربر را پیوست نمایند.

الزامات: گربر 274x , 274D ،‌واحد های انگلیسی ارجح تر هستند.

رزولوشن:‌ فایل های ODB++ قابل قبول می باشند. گرچه ،‌ این فایل ها باید به ادرس ذیل ارسال گردند:‌ pcb @ agkgroup.com. امکان تبدیل شماری از فرمت های فایل به گربر وجود دارد. لطفاً فرمت های غیر گربر خود را ارسال نمایید: pcb1 @ agkgroup.com.

5- رینگ حلقوی ناکافی

یک رینگ حلقوی شبیه دونات "حلقه" است و در زمان سوراخ کردن لایه مس ایجاد میشود. ان شعاع این حلقه "دونات" محسوب میشود. مثلا یک پد 030 با سوراخ 020 دارای شعاع حلقوی 005 می باشد. این به منظور تکمیل روند روکش دار کردن وایاها و نیز لحیم کاری سوراخ های اجزاء لازم است. برخی اوقات افراد طبق الزامات رینگ حلقوی{ annular ring} عمل نمیکنند.

الزامات: حداقل رینگ حلقوی برای وایاها 005 و برای سوراخ های اجزاء 007 به منظور تولید نیاز است.

رزولوشن:‌ کلیه بسته های طراحی برای چک DFM شامل ان میشوند. استفاده از رینگ حلقوی در نرم افزار طراحی یک روش مناسب برای حفظ فضا بین لایه های مسی است.

6- عرض و فضای ناکافی در لایه های مسی :

فضا شامل یک شکاف هوایی بین دو لایه مسی مجاور است.

الزامات: عرض و فضای مورد نیاز 005 می باشد. حد متوسط برای فضا و عرض کمتر از 007 است.

رزولوشن:‌ ان برای چک DFM در کلیه بسته های طراحی شامل میشود. استفاده از عرض و فضای کم در نرم افزار طراحی یک روش مناسب می باشد. 3 روش برای برطرف ساختن مشکل تعیین مسیر مجدد تراسها ،‌افزودن وایاها و انتقال مؤلفه ها می باشد.

 

7- فاصله داخلی ناکافی

منظور از فاصله داخلی حداقل فاصله لبه یک سوراخ ازهر لایه مسی مجاور و منفصل می باشد. فاصله کافی موجب می‌شود تا سوراخکاری منجر به اتصال کوتاه در صفحات مسی نشود.  این برای سوراخ های روکش دار و بدون روکش اهمیت شایانی دارد.

الزامات: حداقل فاصله داخلی 010 مورد نیاز و 015 ارجحیت دارد.

رزولوشن: بیشتر مسائل مربوط به فاصله داخلی در صورت تهیه ورودی های تصویر منفی برطرف میشوند اما اصلاح انها توصیه نمیشود. تنظیم فاصله ها در نرم افزار طراحی موثر است چون این موجب حفظ اتصال می گردد. اکثر بسته های طراحی این را به عنوان چک DFM انجام میدهند.

راهنمایی های کلی: فضا + رینگ حلقوی= فاصله داخلی. روش دیگر برای برطرف ساختن ناحیه مشکل انتقال تراس های تحت تاثیر واقع شده به لایه های خارجی مسی است .

Share on Social Networking Websites

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Design by: Electronic Trade of Arsh Gostar Co. (ETAG) Multimedia Studio :: amir abdi :: 2016