مهندسی معکوس

مهندسی معکوس

 

خدمات مهندسی معکوس PCB

ما نمونه PCB شما را مهندسی معکوس می‌کنیم، و فایل مهندسی را به صورت یکی از موارد زیر تحویل می‌دهیم:

 • فایل گربر PCB
 • لیست قطعات (BOM)
 • نمودار شماتیک

لایه‌های برد خالی PCB در طی این کار برداشته شده (delayered) و نمونه PCB دیگر قابل استفاده مجدد نخواهد بود.

چرا مهندسی معکوس PCB

مهندسی معکوس سخت‌افزار PCB به ما امکانِ تولید مجدد PCB را در زمانی که فایل‌های مهندسی PCB مربوطه دیگر وجود ندارد، می‌دهد فایل‌های مهندسی معکوس، امکان تولید مجدد سخت‌افزار PCB را فراهم می‌کند. مهندسان الکترونیک و توسعه‌دهندگان محصولات نیز می‌توانند از طریق بردهای موجود، ایده‌های مفید طراحی را یاد بگیرند، و از آن ایده‌ها در طراحی‌های خودشان استفاده کنند.

اطلاعات مورد نیاز برای استعلام قیمت

برای استعلام درست قیمت پروژه مهندسی معکوس PCB شما، به اطلاعات زیر نیاز داریم:

 1. لایه PCB – چند لایه در نمونه PCB شما وجود دارد
 2. ابعاد برد PCB
 3. تصاویری از بالا و پایین که به وضوح تمام قطعات و اجرای روی برد را نشان دهد

جزئیات خدمات

 1. قابلیت
 • PCB های 1 تا 28 لایه (بردهای صنعتی، مصرفی، پزشکی، کامپیوتر و غیره)
 1. محتوای خدمات
 • مهندس معکوس PCB فیزیکی برای فایل‌های PCB / BOM / طراحی شماتیک
 • نرم‌افزار طراحی –  Protel99 SE
 • خروجی کار و تحویل فایل‌ها – فایل‌های PCB به صورت  Protel & CAM / BOM list / طرح‌های شماتیک به صورت Protel و PDF

جریان (گردش) خدمات (Service Flow)

 • ارسال نمونه‌ها به  FAST PCB STUDIO
 • 50٪ پرداخت اولیه برای شروع پروژه
 • شروع کار مجدد (RE work) پس از دریافت نمونه و پرداخت اولیه
 • تکمیل کار مجدد، ارسال مدارک کار (طرح‌های پی دی اف از PCB / گربر اسکرین شات و غیره)
 • دریافت 50٪ نهایی پرداخت شده
 • ارسال کلیه فایل‌های مهندسی
 • اتمام پروژه

 

پرسش و پاسخ‌های مهندسی معکوس PCB

 1. قیمت کپی یک PCB چقدر است؟

قیمت مهندسی معکوس PCB به چندین عامل بستگی دارد. به طور کلی، لایه PCB بیشترین تاثیر را بر قیمت دارد. هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد، کپی PCB گران‌تر خواهد بود.

 1. چگونه باید عرضه‌کننده‌ی خدمات مهندسی معکوس PCB را انتخاب کنیم؟

تامین‌کننده این خدمات باید تجربه‌ی زیادی در کپی PCB داشته باشد تا خطاهای احتمالی فایل‌های مهندسی نهایی را برای تولید به صفر برساند. شرکت Fast PCB Studio قادر است برای تولید PCB، نمونه ماژول PCB شما را به فایل گربر انتقال دهد، که فرمت کلی دیگری برای فایل PCB، همچنین لیست قطعات (BOM) و نمودار شماتیک PCB است. ما تیم آزمایش‌گاهی برای بررسی مدارات دریافت شده از ماژول نمونه داریم، تا اطمینان حاصل شود هیچ تفاوتی بین ماژول PCB فیزیکی و گربر PCB که ما ارائه می‌دهیم، وجود ندارد.

 1. پس از انجام کار مهندسی معکوس PCB،چه چیزی را می‌توانم دریافت کنم؟

ما فایل گربر PCB، لیست BOM، و نمودار شماتیک PCB را به مشتریانمان می‌دهیم. مشتری می‌تواند از طریق این فایل‌ها، ماژول PCB را بسازد.

 1. آیا Fast PCB Studio فایل‌های مشتریان را دوباره به فروش می‌رساند؟

کلیه نمونه‌های PCB از مشتری و فایل‌هایی که مشتری برای آنها پول پرداخت کرده است، بین Fast PCB Studio و مشتریان بسیار محرمانه است. سالهاست که با تعداد زیادی از مشتریانمان همکاری می‌کنیم، و متعهد به اصول اخلاقی و حفظ هر بخشی از اطلاعات مشتریانمان هستیم.

 1. چرا قیمت خدمات مهندسی معکوس PCB بین ارائه دهندگان این خدمات بسیار متفاوت است؟

دقت مدارها در عرض خط، فضا، اندازه سوراخ و غیره می‌تواند در بین ارائه دهندگان خدمات متفاوت باشد. برخی از آنها در PCB Copy خیلی با تجربه نیستند، بنابراین ممکن است مشتری مجبور شود بارها با آنها دوباره کاری کند، و برای رسیدن به نتیجه مورد انتظار، چندین بار ماژول PCB را دوباره سازی کند. عرش گستر با بیش از 10 سال تجربه در پروژه‌های مختلفی که شامل لوازم مصرفی، خودرو، پزشکی، نظامی، صنعتی، ارتباطات هستند، قادر به مدیریت و مهار آن PCB چندلایه ساده با نرخ شکست صفر است.

 1. چگونه تضمین می‌دهید که PCB کپی شده 100 درصد دقیق و صحیح است؟

شرکت Fast PCB studio برای تضمین صحت و دقت نمودارهای دریافتی، دارای روشهای کپی PCB اثبات شده‌ی خاص خودش است. بعد از تولید فایل‌ها، مهندسین باتجربه‌ای برای بررسی همه فایل‌ها حضور خواهند داشت.

 1. آیا خدمات مهندسی معکوس PCB نیازی به جدا کردن قطعات PCB دارد؟ آیا نمونه PCB قابل استفاده مجدد است؟

بستگی به پیچیدگی PCB دارد. اگر PCB یک یا دو لایه باشد، کپی کردن بدون جدا کردن ماژول PCB (PCB Module) امکانپذیر است. با این‌حال، توضیه زیادی به جداسازی نمونه PCB شده است، زیرا با اینکار می‌توان کپی PCB را بدون خطا انجام داد. اگر ماژول PCB ساده یک یا دو لایه باشد، ممکن است نمونه PCB مشتری دوباره قابل استفاده باشد.

 1. چرا قبل از پذیرش درخواست شما برای خدمات مهندسی معکوس PCB، ارزیابی پروژه وجود دارد؟

عواملی وجود دارد که ممکن است بر کار کپی PCB تاثیر بگذارند. عملکرد ماژول PCB، نوع رمزگذاری ویژه IC، دسترسی به IC ویژه و غیره ممکن است موجب شکست کار کپی PCB شود. بنابراین، مهندسین ما پروژه را قبل از پذیرش مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

مراحل کلونینگ (شبیه‌سازی) PCB

 1. باز کردن قفل IC

استخراج برنامه IC – 25٪

 1. مهندسی معکوس PCB

دریافت فایل گربر و طراحی شماتیک از نمونه PCB  – 50٪

 1. نمونه اولیه PCB

ساخت بردهای جدید با استفاده از استخراج برنامه IC و فایل‌های PCB – 75٪

 1. تست و اشکال‌زدایی

بررسی عملکرد برد جدید، رفع ناسازگاری‌ها و اشکال‌زدایی سایر خدمات. بروزرسانی اصلاحات جدید در فایل‌های PCB – 100٪

از شبیه‌سازی PCB تا تولید مجدد PCBA

 1. مهندسی معکوس PCB و باز کردن IC
 2. استعلام قیمت نمونه PCBA و استعلام قیمت تولید انبوه
 3. نمونه اولیه PCB کپی شده و تست‌های چندگانه
 4. تولید PCBA

چرا ما

شرکت عرش گستریکی از تامین‌کنندگان پیشروی خدمات کپی PCB و قفل‌گشایی IC در دوانگون چین است. ما متعهد به ارائه راه‌حل‌های کامل قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای مهندسی معکوس و تولید قطعات الکترونیکی به مشتریانمان هستیم.

 1. کپی برد با «خدمات سریع، طراحی دقیق و قیمت منطقی»
 2. مدیریت کیفیت جامع
 3. طراحی محصولات الکترونیکی و مشارکت در تولید برای راه‌حل‌های کلی
 4. تکمیل سیستم خدمات پس از فروش

مهندسی معکوس تعبیه شده

خدماتی که ما در etag co Solution ارائه می‌دهیم، مهندسی معکوس برد مدار چاپی است. ما می‌توانیم نمونه PCB و قطعات آن را دریافت کنیم و کاملاً آن را مهندسی معکوس کنیم. ما تمام داده‌های مورد نیاز برای ساخت کپی را ایجاد می‌کنیم. ما حتی می‌توانیم بردهایی را مهندسی معکوس کنیم که شامل IC های برنامه ریزی شده، قطعات سفارشی و قطعات منسوخ شده نیز باشند.

برای شروع، هر یک از قطعات روی برد را شناسایی می‌کنیم. پس از آن، لیست قطعات (BOM) تقریبی برای پروژه ایجاد می‌کنیم. از برد به طور کامل و با دقت عکاسی می‌شود. یک فتوکپی از برد بزرگنمایی و نصب می‌شود. هر قطعه به جایگاه خود در روی فتوکپی چسبانده می‌شود. با اندازه‌گیری مقادیر مقاومت‌ها و خازن‌ها، لیست قطعات اصلاح می‌شود. پس از تکمیل لیست قطعات، برای تایید به مشتری ارسال می‌شود و سپس، قطعات تهیه می‌شوند. نمونه‌ای از مونتاژ تکمیل شده به مشتری ارسال می‌شود تا قبل از تکمیل پروژه از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل گردد. این برد به «برد اصلی» (Master board) تبدیل می‌شود که سایر بردها از آن کپی می‌شوند.

ETAG Solution در مهندسی معکوس الکترونیک در هند رتبه اول را دارد، و با وجود تجربه مهندسی تیم ما در هر کاری، تخصص اصلی ما در مهندسی معکوس سخت‌افزار الکترونیکی است. ما می‌توانیم با مهندسی معکوس + تولید مجدد مدارهای الکترونیکی منسوخ و بدون پشتیبانی + مونتاژ کارت به شما کمک کنیم. مهندسی معکوس سخت‌افزار الکترونیک، فرآیندی تعیین‌کننده در تحقیق و توسعه است که مشخص می‌کند یک آیتم چگونه طراحی شده، و چگونه کار می‌کند، تا بتوان آن را ابتدا از برد مدار چاپی تا طراحی شماتیک دوباره تولید کرد.