بردهای خاص

بردهای خاص

بردهای RFمایکروویو

بردهای مایکرو‌ویو یا RF PCBهر دو متعلق به PCBبا فرکانس بالا، مدارهای رادیوفرکانس (RF)و مایکروویو (MW)هستند که می‌توان در محصولات بی‌سیم بی‌شماری، از دستگاههای دستی برای کاربردهای پزشکی و صنعتی گرفته تا سیستم‌های ارتباطی پیشرفته برای ایستگاههای پایه، رادار و موقعیت‌یابی جهانی دید.

Microwave PCB

 برد مدار چاپی RFو MICROWAVEچیست؟

دستگاههای الکترونیکی با MICROWAVEو RFامروزه به خصوص در شبکه های بی سیم، روند رو به رشدی دارند. ارتباطات ماهواره ای به سرعت در حال رشد است، محصولات اطلاعاتی در راستای سرعت و فرکانس بالا حرکت می‌کنند. بنابراین در توسعه‌ی محصولات جدید همیشه باید از بسترهای با فرکانس بالا، سیستم ماهواره‌ای، ایستگاه پایه دریافت‌کننده‌ی تلفن همراه و غیره استفاده شود، این محصولات ارتباطی باید از MICROWAVE & RF PCBاستفاده کنند.

ویژگی های MICROWAVE & RF PCBبه شرح زیر است:

1.      DKباید به اندازه کافی کوچک و باثبات باشد، معمولاً هر چه کوچکتر باشد، بهتر است، DKبالا ممکن است منجر به تاخیر در انتقال سیگنال شود.

2.      DFباید کوچک باشد، که عمدتا بر کیفیت انتقال سیگنال تأثیر می گذارد، بر این اساس، DFکوچکتر می‌تواند موجب اتلاف سیگنال‌های کوچکتر شود.

3.      ضریب انبساط حرارتی باید تا حد امکان با فویل مسی یکسان باشد، زیرا این اختلاف موجب می‌شود که فویل مسی در تغییرات سرما و گرما جدا شود.

4.      قابلیت جذب آب باید کم باشد، قابلیت جذب بالای آب در محیط مرطوب بر DKو DFتاثیر می‌گذارد.

5.      ویژگی مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، تحمل ضربه، مقاومت در برابر پوسته‌پوسته شدن باید خوب باشد.

چگونه می‌توان مواد PCBرا با توجه به نوع کاربرد MW/RF PCBانتخاب کرد؟

انتخاب مواد بکار رفته در مدار برای یک برد مدار چاپی با فرکانس بالا، معمولاً نوعی سبک سنگین کردن بین قیمت و کارایی است. اما مواد PCBنیز از طریق دو عامل مهم انتخاب می‌شوند: چقدر آنها نیازهای کاربر نهایی را تامین می‌کنند، و برای ساخت مدار مورد نظر با یک ماده خاص، چه نوع تلاشی لازم است.

RF PCB

RF PCB

ممکن است این دو فاکتور با هم همخوانی نداشته باشند: شاید ماده‌ای برای یک کاربرد خاص مناسب باشد اما از نظر ساخت مدار چالش هایی را ایجاد کند، و برعکس. هیچ روش بدون اشتباه و مرحله به مرحله‌ای برای انتخاب ماده PCBوجود ندارد. اما با تکیه بر برخی دستورالعمل‌های ملموس که برای ارزیابی یک ماده از نظر مناسب بودن برای ساخت مدار و جهت تامین نیازهای یک طرح کاربردی طراحی شده‌اند، می‌توان روند انتخاب PCBبرای یک کاربرد خاص را ساده کرد. این رویکرد با برخی از مواد محبوب‌تر PCBبا فرکانس بالا نشان داده می‌شود، و اینکه هرکدام از نظر کیفیت ساخت و مناسب بودن برای کاربردهای نهایی چه جایگاهی دارند.

مواد تجاری PCBبا فرکانس بالا را می‌توان به عنوان یکی از هفت ماده کلی موجود در جدول 1 طبقه‌بندی کرد. در جدول 1، FR-4با سطح کارایی بالا نیز آمده است، زیرا اغلب در ترکیب با سایر مواد با فرکانس بالا برای کاربردها و نیازهای خاص استفاده می‌شود. اما از نظر عملکرد الکتریکی، FR-4یک ماده مدار با فرکانس بالا واقعی محسوب نمی‌شود.

 

 

High Frequency PCB

High Frequency PCB

شرکت عرش گستر، ارائه‌دهنده‌ی بردهای راجرز، ایزولا، آرلون، تاکونیک، تفلون، دوپونت[1] برای تولید برد مایکروویو و   RF PCBاست. در صورت داشتنِ هرگونه تقاضایی در مورد فرکانس بالا، لطفاً به sales@etagco.comایمیل بزنید. ما پشتیبانی کامل تولید را به شما ارائه خواهیم داد.

برد مدار راجرز (Rogers PCB)

 

PCBراجرز، PCBبا فرکانس بالا، RF PCB(لطفا سئوالات خود را به sales@etagco.comایمیل کنید)

پشتیبانی از ارتش امری است که عرش گستر به آن بسیار افتخار می‌کند، و ما طی قراردادی به توافق رسیدیم تا نوعی PCBرا برای استفاده در یکی از برنامه‌های ارتباطات نظامی مونتاژ کنیم. در RF PCBمونتاژ شده از مواد RT5880، راجرز 4350 ، راجرز 4003 استفاده شده است، و برد برای مونتاژ دو طرفه‌ای که دارای 250 محل قرارگیری است، به فناوری نصب سطحی نیاز دارد. مشخصات برد شامل 3 لایه، وایاهای استاندارد، و یک پانلیزاسیون است. اندازه‌‌های نهایی به 8 × 5.75 inرسید. ما قبل تز تحویل محصول به مشتری، تست نهایی را با استفاده از بازرسی‌های نوری خودکار و بازرسی اشعه Xانجام دادیم. با ارائه خدمات به انواع مصرف‌کنندگان نظامی و غیرنظامی، همواره در تلاش هستیم تا محصولات  Rogers PCBبسازیم که فراتر از انتظارات شما باشد، و روابط طولانی مدتی با مشتریان ایجاد کنیم، و به بهترین شریک تولید کننده برای شما تبدیل شویم.

مواد Rogers PCBمعمولاً به صورت زیر در دسترس است:

Rogers 4350B

Rogers 4003C

Rogers 3003

RT5880

RT5870

در حال حاضر، بیشتر مشتریان Rogers 4350B PCBرا خریداری می‌کنند، ما همه نوع مواد Rogers 4350Bرا در دسترس داریم، اگر به هر نوع  Rogers 4350B PCBنیاز داشتید، با ما تماس بگیرید.

با استفاده از مواد مدارات پیشرفته، Rogers PCBتوانسته تغییرات مرحله‌ای را در عملکرد با فرکانس بالا و سرعت بالا برای مدارات ارتباطی سیمی و بی‌سیم در سراسر جهان ایجاد کند. محصولات / مارک های اصلی عبارتند از:

RT/duriod® High Frequency Laminates; RO4000® High Frequency Circuit Materials; RO3000® High Frequency Laminates; TMM® Thermoset Microwave Materials.

برای کاربردهایی مانند: ایستگاههای پایه بی‌سیم، هوافضا و دفاعی، اتومبیل، . دیجیتال با سرعت بالا.

لمینت های فرکانس بالای راجرز

3001 Bonding Film (Thermoplastic Chloro-fluorocopolymer)

RO3000® series High Frequency Laminates (PTFE/Ceramic)

RO3035® series High Frequency Laminates (PTFE/Ceramic)

RO3200® series High Frequency Laminates (PTFE/Ceramic)

RO4000 High Frequency Laminate with TICER Foil

RO4000 laminates data sheet and fabrication guidelines: RO4003C, RO4350B

RO4400 prepreg data sheet and fabrication guidelines: RO4450B, RO4450F

RO4500 Antenna Grade Laminates for High Volume Applications

RT/duroid® 5870/5880 Glass Microfiber Reinforced PTFE Composites

RT/duroid 6002 laminate data sheet

RT/duroid 6006/6010 laminate data sheet

RT/duroid 6202 laminate data sheet

RT/duroid 6202PR laminate data sheet

TMM Thermoset laminate data sheet: TMM3, TMM4, TMM6, TMM10, TMM10i

ULTRALAM 2000 laminate data sheet

ULTRALAM 3000 LCP laminate data sheet: ULTRALAM 3850

ULTRALAM 3000 LCP Prepreg: ULTRALAM 3908

LONGLITE™ AND R/flex® Flexible Circuit Materials – Thin Dielectrics

LONGLITE™ Flex 200 Adhesiveless Materials

LONGLITE™ Flex 300 Adhesiveless Series

R/flex® 1000 Circuit Materials for Long-life Dynamic Flexing

R/flex® 1100 Circuit Materials – High Temperature Laminates

R/flex® 1500 Assembly Adhesive

R/flex® 2001 Laminates and Coverfilms

R/flex® 2005 Laminates and Coverfilms

8080 Liquid Photoimageable Covercoat data sheet

8080 Liquid Photoimageable Covercoat: LP11

8080 Liquid Photoimageable Covercoat: LP2

R/flex CRYSTAL 7500 Laminates and Coverlayers

R/flex CRYSTAL 7700 Laminates and Coverlayers

R/flex JADE A coverfilm data sheet

R/flex JADE A laminates data sheet

R/flex JADE J coverfilm data sheet

R/flex JADE J laminate data sheet

 

یک تولیدکننده و تامین‌کننده Rogers PCBپیدا کنید. تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان، و صادرکنندگان باکیفیت Rogers PCBرا در RayPCB.comانتخاب کنید. طرح‌های خود را به  sales@etagco.comارسال نمایید.

PCBسخت انعطاف‌پذیر

بیش از بیست سال است که PCBسخت انعطاف‌پذیر در صنایع هوافضا و نظامی استفاده می‌شود. در بیشتر بردهای مداری سخت انعطاف‌پذیر، مدار شامل چند لایه‌ی داخلی مدار انعطاف‌پذیر است که شبیه به مدار انعطاف‌پذیر چند لایه، با استفاده از یک لایه (فیلم) اتصال‌دهنده به صورت انتخابی به هم متصل شده‌اند. با این‌حال، یک مدار سخت انعطاف‌پذیر، یک برد را به صورت خارجی یا داخلی، یا هر دو مورد در خود جای داده است تا در صورت لزوم برای اجرای طرح استفاده شوند.

PCBسخت انعطاف‌پذیر ترکیبی از بهترین بردهای سخت و مدارهای قابل انعطاف است که در یک مدار با هم ادغام شده‌اند. این مدار دو در یک، از طریق سوراخ‌های روکش‌دار الکتریکی به هم پیوسته شده‌اند. مدارهای سخت انعطاف‌پذیر، موجب تراکم (چگالی) بیشتر قطعات و کنترل کیفیت بهتر می‌شود. طرح‌ها در جایی که پشتیبانی بیشتر نیاز باشد، سخت هستند و در گوشه‌ها و نواحی که به فضای بیشتری احتیاج دارند، انعطاف‌پذیر هستند.

8 layer rigid flex pcb

در کاربردهای انعطاف‌پذیر و سخت انعطاف‌پذیر قابلیت اطمینان بیشتری وجود دارد. میانگین زمانی بین نرخ خرابی (MTBF)معمولاً بیشتر از مجموعه‌های استاندارد PCBبا سیم‌ها و اتصالات مجزا است، اغلب به دلیل عملکرد قابل اعتماد و استواری که دارد، گزینه‌ی انتخابی شرکت‌ها و مهندسان است.

تولید و مونتاژ برد مدار Rigid-Flexibleبا استفاده از فناوری عرش گستر صورت می‌گیرد.

بردهای مدار چاپی انعطاف‌پذیر، یکی از محبوب‌ترین انواع برد مدار است که در طیف گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی و تجاری استفاده می‌شوند. در عرش گستر، ما مدارهای چاپی قابل انعطاف را با توجه به نیازهای مشتریان تولید می‌کنیم. بردهای مدار ما با کیفیت و عملکرد پایدار هستند و از لحاظ هزینه‌های تولید نیز مقرون به صرفه هستند.

پیشنهادات استاندارد ما

ما در مدارهای یک طرفه و دوطرفه، همچنین مجموعه مدارهای سخت و انعطاف‌پذیر چندلایه تخصص داریم. مدارهای انعطاف‌پذیر بر طبق مشخصات دقیق مشتریان ما ساخته شده‌اند.

1.      بردهای مدار چاپی قابل انعطاف با PCBسخت هشت لایه

2.      برد انعطاف پذیر یک طرفه با برد PCBسخت تا شش لایه

3.      بردهای مدار چاپی دوطرفه با چهار لایه تا دوازده لایه PCBسخت

4.      بردهای مدار چاپی انعطاف‌پذیر چند لایه با PCBسخت چند لایه

جهت تامین نیازهای سفارشی مشتریان، برد مدار چاپی انعطاف‌پذیر یکی از تخصص‌های ما است. ما از سال‌ها تجربه تولید و جدیدترین فناوری‌ها برای طراحی و ساخت بردهای مدار سفارشی در طرح‌های مختلف مانند موارد زیر استفاده می‌کنیم:

1.      برد به برد

2.      برد به چیپ (تراشه)

3.      اتصالات چیپ به چیپ

ما حتی می‌توانیم PCBهایی با اتصالات سه بعدی تولید کنیم، بنابراین آنها راه‌حلی عالی برای دستگاهها و کاربردهای با فضای محدود هستند. طراحان ما همچنین بر کاهش اندازه‌ی کلی پکیج‌های PCBمتمرکز هستند، بنابراین، مشکلات مربوط به اتصال، همچنین پشتیبانی از نصب و نگهداری آسان حل می‌شود.

بردهای مدار چاپی ما با استفاده از تجهیزات بازرسی نوری خودکار (AOI)و بازرسی اشعه Xخودکار تست می‌شوند تا اطمینان حاصل گردد آنها سرعت و کارایی لازم در یک کاربرد خاص را تامین می‌کنند.

ارتباط بین کاربردهای مختلف

طراحی کارآمد و تولید پیچیده PCBهای انعطاف‌پذیر ما، آنها را به بهترین راهکار برای صنایع مختلفی مانند موارد زیر تبدیل نموده است:

قطعات الکترونیک مصرفی، کنترل‌های صنعتی، پزشکی، نظامی، نوری الکترونیک، نیمه‌رسانا (نیمه هادی)، تست و اندازه‌گیری، شبکه‌های بی‌سیم

شرکت RayMingتامین‌کننده‌ی نهایی بردهای مدار چاپی انعطاف‌پذیر استاندارد و سفارشی با توجه به نیازهای کاربردی صنعت شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

یک تولیدکننده و تامین‌کننده Rigid FlexPCBپیدا کنید. تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان، و صادرکنندگان باکیفیت Rigid FlexPCBرا در etagco.comانتخاب کنید. طرح‌های خود را به  sales@etagco.comارسال نمایید.

 

HDI PCB(بردهای با تراکم بالای اتصالات = High Density Interconnect)

HDI_Microvia_PCBs

 

پرسش و پاسخ:

1.      آیا عرش گستر می‌تواند PCBبا هر دو نوع وایای کور و دفن شده تولید کند؟

بله، ما می‌توانیم هر لایه‌ای با سوراخ کور شده یا عبور کننده از سوراخ مدفون متصل به PCBتولید کنیم، فایل طرح PCBخود را ارسال کنید و هم اکنون استعلام قیمت بگیرید!

2.      چقدر طول می‌کشد تا استعلام قیمت دریافت کنم؟

در طی 24 ساعت استعلام قیمت را دریافت می‌کنید. اگر سوراخ وایای کور یا دفن‌شده وجود داشته باشد، استعلام 48 ساعت طول خواهد کشید.

3.      کیفیت را چگونه تضمین می کنید؟

شرکت عرش گستر بیش از ده سال تجربه در تولید HDI PCBدارد. همه بردها صددرصد آزمایش می‌شوند، تست‌های مانند کاوشگر سوزنی معلق و AOI

PCBهای با میکرووایای HDIاتصالات با تراکم بالا

بردهای HDI PCB، که یکی از سریع‌ترین فناوری‌های در حال رشد در PCBها هستند، هم‌اکنون در عرش گسترTechدر دسترس است. بردهای HDI PCBشامل وایاهای کور و / یا دفن شده هستند و اغلب میکرووایاهایی به اندازه .006یا قطر کمتر دارند. آنها نسبت به بردهای مدار معمولی از تراکم مدار بالاتری برخوردار هستند.

شش نوع مختلف بردهای HDI PCBوجود دارد، از میان وایا (through vias)از سطح به سطح، با وایای دفن شده و از میان وایا، دو یا چند لایه HDIبا از میان وایا، بستر غیرفعال بدون اتصال الکتریکی، ساختار بدون هسته با استفاده از جفت لایه‌ها و ساختارهای جایگزینِ ساختارهای بدون هسته با استفاده از جفت لایه‌ها.

بردهای مدار چاپی HDIدر هر لایه (HDI any-layer)، مرحله‌ی بعدیِ پیشرفت فناوریِ بردهای مدار چاپی میکرووایای HDIهستند: تمام اتصالات الکتریکی بین هر یک از لایه‌ها شامل میکرووایاهای سوراخ شده با لیزر هستند. مزیت اصلی این فناوری این است که همه لایه‌ها می‌توانند آزادانه به هم وصل شوند. برای تولید این بردهای مداری، شرکت عرش گستر از میکرووایاهای روکش‌دار الکتریکی با مس که با لیزر سوراخ شده‌اند، استفاده می‌کند.

فناوری‌های ویژه‌ای که در بردهای مدار چاپی HDI – any- layerاستفاده شده‌اند:

آبکاری لبه برای محافظت و اتصال زمین

حداقل عرض مسیر و فاصله‌بندی در تولید انبوه در حدود 40μm

میکرووایاهای لایه‌چینی یا انباشته (stacked)(مس‌اندود شده یا با چسب رسانا پر شده است)

حفره‌ها، سوراخ‌های countersunk(گشادسر)، یا فرزکاری عمق

لحیم مقاوم به رنگ سیاه، آبی، سبز و غیره

مواد کم هالوژن در طیف Tgاستاندارد و بالا

مواد کم DKبرای دستگاههای تلفن همراه

کلیه سطوح شناخته شده در صنعت برد مدار چاپی که در دسترس است

برگ فناوری HDI PCB(HDI PCB Technology Sheet)

ساختارهای HDI PCBدر شرکت RayMing:

1.      1+N+1-PCBsحاوی 1«انباشت»  (build-up)از لایه‌های اتصال با تراکم بالا هستند.

2.      i+N+i (i≥2) – PCBsحاوی 2 یا تعداد بیشتری «انباشت» از لایه‌های اتصال با تراکم بالا هستند. میکرووایاها بر روی لایه‌های مختلف می‌توانند به صورت شطرنجی (نامتقابل) یا انباشته قرار بگیرند.

3.      ساختارهای میکرووایاهای انباشته با مس معمولاً در طرح‌های چالش‌انگیز دیده می‌شوند.

4.      هر لایه HDI، همه لایه‌های PCB، لایه‌های متصل با تراکم بالا هستند که به مواد رسانا بر روی هر لایه PCBاجازه می‌دهند به صورت آزادانه با ساختارهای میکروایا انباشته شده با مس متصل شوند («هر وایای لایه»). بدین‌وسیله، نوعی راه‌حل اتصالی مناسب و قابل اطمینان برای دستگاههای pin-countبزرگ و بسیار پیچیده، مانند CPUو چیپ‌های GPUکه در بسیاری از دستگاههای دستی و تلفن همراه استفاده می‌شوند، فراهم می‌شود.

 

قابلیت‌های HDI PCBشرکت عرش گستر : PCBمیکرووایا

معمولاً قطر یک میکرووایا سوراخ شده با لیزر 0.006”(150 µm)، 0.005″ (125µm)یا 0.004″ (100µm)است، که به صورت بصری تراز شده‌اند و معمولاً به یک پد به قطر معمولاً  0.012″ (300µm)، 0.010″ (250µm)یا  0.008″ (200µm)نیاز دارند، تا امکان تراکم مسیریابی بیشتر فراهم شود. میکروایاها می‌توانند به صورت وایا در پد، آفست (جبرانی)، شطرنجی یا انباشته (stacked)، پر شده از غیررسانا و مس آبکاری شده روی قسمت بالا یا پر شده با مس یکپارچه یا آبکاری شده باشد. میکرووایا هنگام مسیریابی BGAsریزگام مانند دستگاههای با گام (پیچ) 0.8 mmو کمتر، به ارزش کار اضافه می‌کند.

علاوه بر این، میکرووایا هنگام مسیریابی دستگاه با گام 0.5 mmکه میکرووایاهای شطرنجی را می‌توان استفاده کرد، ارزش افزوده را نشان می‌دهد، هر چند که مسیریابی micro – BGAsمانند دستگاههای با گام 0.4 mm, 0.3 mm, 0.25 mmنیاز به میکرووایای انباشته (Stacked MicroVias)و استفاده از تکنیک مسیریابی هرمی وارونه دارد.

هر لایه PCB HDI

·         ساختار میکرووایا چند لایه انباشته (stacked)و پر از مس

·         1.2/1.2 milخط/ فضا

·         4/8 milاندازه پد نگهدارنده وایای لیزری

·         گزینه‌های مواد:

·         FR4با دمای بالا

·         بدون هالوژن

·         سرعت بالا (اتلاف پایین)

نسل اول میکرووایا

1.      ایجاد تراکم مسیریابی (حذف وایای معمولی)

2.      کاهش تعداد لایه‌ها

3.      تقویت ویژگی‌های الکتریکی

4.      میکرووایای استاندارد به لایه‌های 1-2 & 1-3محدود شد

میکرووایای انباشته (Stacked)یا نسل دوم

1.      امکان افزایش مسیریابی بر روی لایه‌های چندگانه

2.      ارائه‌ی راه‌حل‌های مسیریابی برای کاربردهای نسل آینده

1 mm – 0.8 mm – 0.65 mm – 0.5 mm – 0.4 mm – 0.3 mm & 0.25 mm

3.      ارائه یک صفحه مسی یکپارچه که موجب حذف حفره (نبود) احتمالی لحیم شد

4.      ارائه راه‌حل مدیریت حرارتی

5.      بهبود قابلیت حمل فعلی (Current Carrying Capability)

6.      ارائه یک سطح مسطح برای BGA(Via – in – Pad)

7.      امکان ایجاد هر لایه از طریق فناوری

میکرووایای عمیق

1.      فراهم نمودنِ مواد دی‌الکتریک اضافی و ویژگیهای هندسه کوچک

2.      بهبود عملکرد امپدانس

3.      ارائه راه‌حل‌های میکرووایا RF

4.      فراهم شدنِ یک صفحه مسی یکپارچه

5.      بهبود قابلیت حمل فعلی و مدیریت حرارتی

6.      ایجاد یک صفحه مسطح برای BGA(Via – in – Pad)

 

میکرووایا انباشته (stacked)عمیق

1.      تامین دی‌الکتریک اضافب برای کاربردهای RF

2.      حفظ هندسه‌های کوچک بر روی چندین لایه

3.      بهبود یکپارچگی سیگنال (SI)

4.      فراهم شدنِ یک صفحه مسی یکپارچه

5.      بهبود قابلیت حمل فعلی و مدیریت حرارتی

6.      ایجاد یک صفحه مسطح برای BGA(Via – in – Pad)

بردهای HDI، که یکی از سریع‌ترین فناوری‌های در حال رشد PCBsاست، هم‌اکنون در عرش گستر در دسترس است، فرقی نمی‌کند نمونه اولیه PCBیا Express HDI PCBباشد. بردهای HDIدارای وایاهای کور و / یا دفن شده هستند و اغلب حاوی میکرووایاهایی به قطر .006یا کمتر هستند.

یک تولیدکننده و تامین‌کننده HDI PCBپیدا کنید. تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان، و صادرکنندگان باکیفیت HDI PCBرا در etagco.comانتخاب کنید. طرح‌های خود را به  sales@etagco.comارسال نمایید.

برد مدار چاپی با مس سنگین

برد مدار چاپی با مس سنگین (Heavy Copper PCB)، بردهای مدار چاپی با سه اونس یا بیشتر مس نهایی در لایه‌های داخلی و / یا خارجی هستند.

heavy copper pcb

 

اگرچه تعریف استانداردی از سنگین مس وجود ندارد، اما به طور کلی پذیرفته شده است که اگر 3 اونس مس (اونس) یا بیشتر در لایه‌های داخلی و خارجی یک برد مدار چاپی استفاده شود، به آن PCBمس سنگین گفته می‌شود. هر مداری با ضخامت مس بیش از 4 اونس در هر فوت مربع (ft2)نیز به عنوان PCBبا مس سنگین طبقه‌بندی می‌شوند. مس خیلی زیاد به معنی 20 اونس در هر ft2تا 200 اونس در هر ft2است.

هنگامی که دستگاه الکترونیکی به برق یا جریان عبوری زیادی نیاز دارد، پس برای کنترل حرارت روی PCBباید مس سنگین را مورد ملاحظه قرار دهیم.

امروزه مدیریت حرارت به امر مهمی تبدیل شده است، زیرا دستگاههای الکترونیکی در محیط‌های سختی مورد استفاده قرار می‌گیرند، و در جریان‌های بالاتری فعالیت می‌کنند. بردهای با مس سنگین (رساناهای مسی 5 oz/ft2 – 19 oz/ft2در لایه‌های داخلی و / یا خارجی؛ گاهی اوقات به صورت بیش از 4 ozدر هر فوت مربع (ft2)تعریف می‌شود)، می‌توانند به دفع گرما از قطعات کمک کنند، بنابراین، خرابی آنها تا حد زیادی کاهش می‌یابد. تولیدکنندگان PCBپلاتفرم (پایه‌های) سیم‌کشی بادوامی را با مس سنگین ایجاد می‌کنند. بردهای PCBحاصل، الکتریسیته را بهتر هدایت می‌کنند و بیشتر می‌توانند تنش گرمایی را تحمل کنند. این بردها را می‌توان در فوت‌پرینت (ردپا یا سطح اشغال شده توسط یک قطعه روی برد مدار یا بستر) کوچکتری تولید نمود، زیرا آنها می‌توانند شامل وزن‌های مختلف مس بر روی لایه‌های یک مدار باشند.

فواید کاربرد مس سنگین در PCBشامل موارد زیر است:

کاهش فشار حرارتی

قابلیت رساناییِ بهتر جریان

می‌تواند در سیکل‌های حرارتی مکرر سالم باقی بماند

اندازه کوچکتر PCBبه دلیل لایه‌بندی مس

افزایش مقاومت محل رابط (اتصال)

 

 

MCPCB، PCBبا هسته فلزی، PCBحرارتی

در سالهای اخیر، صنعت LEDتوسعه سریعی داشته است، اما مشکل اتلاف گرما موجب شده کاربرد و توسعه LED، به خصوص LEDبا پاور بالا در زمینه‌ی روشنایی پیچیده و مبهم باشد. استفاده از بستر فلزی، روشی جدید برای حل اتلاف گرمای LEDبه شیوه‌ای موثر است.

PCBهسته فلزی که به صورت اختصاری MCPCBاست، از لایه عایق حرارتی، صفحه فلزی، و فویل مسی ساخته شده است که قابلیت رسانایی مغناطیسی خاص، اتلاف حرارتی عالی، مقاومت مکانیکی بالا و عملکرد پردازش خوبی دارد.

برای ماده پایه هسته‌ی فلزی، ماده پایه آلومینیوم و مس وجود دارد. زیرلایه آلومینیومی نوعی صفحه آبکاری شده با مس و مبتنی بر فلز است که عملکرد خوبی در انتقال و اتلاف حرارت دارد. لایه مسی عملکرد بهتری نسبت به آلومینیوم دارد، اما قیمت آن نسبتاً گران‌تر از آلومینیوم است.

مشتریان بیشتر اوقات بردهای مدار چاپی آلومینیوم سفارش می‌دهند، زیرا قیمت PCBآلومینیومی بسیار اقتصادی‌تر است، آنها برای روشنایی LED، دستگاههای فرکانس صوتی، و تجهیزات الکترونیکی ارتباطات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

metal-core-printed-circuit-board-close-up.jpg

aluminum-backed-pcb-led.jpg

PCBهسته فلزی با هسته آلومینیومی

پارامترهای زیر را در مورد مواد PCBآلومینیومی ما بررسی کنید.

lضخامت آلومینیوم: 0.8-2.0 mm

lرسانایی حرارتی: 1.5 W/(m.K) and 2.0 W/(m.k)

lمقاومت در برابر پوسته‌پوسته شدن: >9lb/in

lمقاومت لحیم‌کاری: SF: 288C, >180 sec.

lولتاژ شکست (Breakdown voltage): > 3000v

lزاویه افت دی الکتریک: 0.03

lاشتعال پذیری: UL 94V-0

با توجه به ساختار هسته فلزی در هنگام لایه‌چینی (انباشت) لایه‌ها (layers stack-up)، pcbwayیک نوع MCPCBیک طرفه، MCPCBدولایه‌ای عرضه می‌کند. برای MCPCBدولایه، که به هسته فلزی در وسط انباشت لایه‌ها تقسیم می‌شود، هسته فلزی در قسمت پایین لایه‌ها جمع می‌شود.

Metal core PCBs.jpg

MCPCB, Metal Core PCB, thermal PCB Samples show

لطفا برای استعلام قیمت به منوی PCB Instant Quoteبروید؛ لطفا برای اطلاعات بیشتر در مورد PCهسته فلزی با ما تماس بگیرید.