خدمات گربر فایل

خدمات گربر فایل

خدمات اسکن PCB

دفتر خدمات مهندسی PCB: اسکن طرح مدار فیلم (برد مدار چاپی) PCB، تبدیل گربر فایل PCB، و صفحه دیجیتالی‌سازی PCB. ما PCB mylars, PCB bare board, paper, mylars, vellum, drawings, blueprintsو طرح‌های مربوط به برد مدار چاپی را برای بازیابی PCB Gerber fileخروجی و سایر انواع مختلف فرمت‌های داده‌های طراحی PCB CADاسکن می‌کنیم.

تبدیل فایل‌های گربر طرح مدار PCB/ mylarsبه داده‌های CAD. با اسکنرهای گربر و APPLIED LOGICبا دقت بالا (وضوح 1/4 mil)، قادر به اسکن و دیجیتالی نمودن طرح‌های مدار اصلی شما و تبدیل آن به فایل‌های گربر 100٪ بدون عیب و نقص، وداده‌های با کیفیت PCB CADهستیم. (یعنی پدهای فلش شده (flashed pads)و فرمت single line)

سوراخکاری برای ساخت PCB

با تضمین مطابقت film dead-onبدون نیاز به bombsighting(هدفگیری) دستی!

استعلام قیمت

برای قیمت‌گذاری فوری، لطفاً کپی (1 طرف مداربندی برد PCB) را برای ما فکس کنید. اطلاعات PCBمانند اندازه، تعداد لایه، ماسک، سیلک و سایر مشخصات مربوطه را در فکس لیست کنید.

نمونه داده‌های اسکن فایل گربر PCB

داده‌های خام و بدون ویرایش اسکن فایل گربر (اشاره‌گر را روی تصویر PCBحرکت دهید تا داده‌های خام بازسازی شده را ببینید)


تبدیل فایل گربر نهایی و تکمیل شده (اشاره‌گر را روی تصویر PCBحرکت دهید تا داده‌های خالص بازسازی شده را ببینید)

 

 

فرمت‌های قابل قبول مدیا (فایل‌های صوتی تصویری)

انواع مدیای قابل قبول

موارد زیر تضمین می‌شوند:

·         فایل‌های گربر جدید و سایر داده‌های PCB Cadمربوطه که 100٪ کامل و بدون عیب هستند (بدون فایل‌های خام)

·         ویژگی‌های فلش شده (flashed)و فقط اتصالات single line(بدون فایل‌های خام)

·         ثبت لایه به لایه 100٪ کامل و بدون عیب

·         وفاداری 100٪ به طرح مدار اصلی PCB

·         داده های نهایی همیشه بهتر از منبع اسکن شده اصلی هستند

·         داده‌های طوری به نظر می‌رسند که گویا این کار توسط نرم‌افزار طراحی PCBرله شده است

·         یکنواختی 100٪ پد و مدار

·         داده‌ها به سهولت در فرایند تولید PCBشما سفارشی‌سازی و اصلاح می‌شوند

·         داده های ما سیستم پلاتر و CADشما را خراب نمی‌کنند

·         زمان استاندارد برای این پروسه 3 تا 5 روز است (خدمات در همان روز و 24 ساعته نیز در دسترس است)

·         استعلام قیمت 15 دقیقه‌ای (درک می‌کنیم که مشتریان منتظر پاسخ شما هستند!)

·         رضایت 100٪ یا بدون خرج پول از جیب شما

فرمت فایل PCB

برای ساخت یا استعلام قیمت PCB، شما باید فایل‌های Gerber RS-274Xرا جهت بررسی برای ما بفرستید.

لطفاً در ادامه دستورالعمل‌های لازم برای ارسال فایل‌های گربر به ما برای تولید بردهای مدار چاپی شما لازم است، پیدا کنید. در صورت نیاز به کمک، نمایندگان خدمات مشتری ما می‌توانند به شما در تعیین همه انواع فایل‌هایی که باید برای سفارش PCBارسال کنید، کمک می‌کنند.

فرمت Gerber Fileو ODB++ File

فرمت فایل گربر

گربر نوعی فرمت برداری ASCIIبرای طراحی برد مدار چاپی است که قطعات یک برد را مانند لایه‌های مسی، طراحی ماسک لحیم، و غیره را نشان می‌دهد. بسیاری از برنامه‌های کاربردی می‌توانند این فرمت را بخوانند، زیرا ساده است، دارای مشخصات دقیق است، و به دلیل استفاده گسترده و اشکال‌زدایی‌ بعدی، اشکالات (باگ) کمی دارد. فرمت ساده گربر به این معناست که شناسایی و رفع اشکالات آن ساده است. سه نسل گربر وجود دارد: Gerber X2(فرمت فعلی)، گربر توسعه یافته (extended)یا RS-274X، و گربر استاندارد، یا RS-274-D، که اکنون منسوخ شده است. فرمت Gerber X2حاوی اطلاعات مربوط به چینش لایه‌هاست، که در نسخه‌های قبلی وجود نداشت. نرم‌افزاری که از فرمت Gerber X2پشتیبانی می‌کند، عملکرد هر یک از آیتم‌های موجود در فایل را خوانده و شناسایی می‌کند.

فایل RS-274X fileشامل توضیحات کاملی از یک تصویر لایه PCBاست، بدون اینکه نیازی به فایل‌های خارجی باشد. این فایل تمام چیزهایی که یک اپراتور تصویربرداری برای تصویر PCBنیاز دارد، در خود دارد. هر شکل سوراخ، همچنین اشیاء مثبت و منفی را می‌توان تعریف کرد. سطوح را می‌توان بدون نیاز به “paint” یا “vector-fill” همانند  RS-274-Dمشخص نمود.

RS-274Xیک استاندارد کامل، قدرتمند، و بدون ابهام برای توصیف یک لایه‌ی PCBاست. می‌توان آن را به صورت کاملاً اتوماتیک وارد و پردازش نمود. این امر باعث شده تا برای انتقال سریع و ایمن داده و برتی گردش کار مطمئن و خودکار مناسب باشد.

هنگام ارسال Gerbersموارد زیر را به یاد داشته باشید:

کلیه لایه های مس (داخلی و خارجی)

لایه‌های ماسک لحیم

لایه‌های سیلک اسکرین / علائم و اختصارات

لایه‌های اتصال‌دهنده وایا (در صورتی که وجود داشته باشد)

لایه‌های خمیر لحیم‌کاری (برای مونتاژ)

لیست سوراخ‌ها اگر سوراخ‌ها در داده‌های گربر تعبیه نشده باشند.

در طی انتقال  لایه PCBدر Auto File Verificationما، شما باید به ما بگویید فایل گربر در کدام لایه است. این جدول برای برخی از پکیج‌های معمول به شما کمک می‌کند.

نرم‌افزار: Eagle

نرم‌افزار: Orcad

فرمت ODB++ File

بحث‌های زیادی وجود دارد که بین فرمت گربر و فرمت‌های ODB++  کدامیک برای طراحی PCBبهتر است. برخی از طراحان و کارگاهها یک فرمت را به دیگری ترجیح می‌دهند. در Sierra، ما فرمت‌های ODB++را ترجیح می‌دهیم. در اینجا خلاصه‌ای از هر دو فرمت و جوانب مثبت و منفی آنها آورده شده است.

ODB++مخفف Open Databaseیا پایگاه داده‌ی باز است و روشی برای تبادل داده بین فرمت‌های طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)و تولید به کمک کامپیوتر (CAM)برای بردهای مدار است. این فرمت برای اولین بار به صورت ODBمعرفی شد و “++”زمانی اضافه شد که نسخه جدید شامل قطعات نیز بود. فایل ODB++نوعی فایل ASCIIاست که همه اطلاعات مربوط به طراحی برد مدار را در خود دارد. بردهای مدار چاپی در CADطراحی شده و به CAMانتقال داده می‌شوند. معمولاً شرکت‌های مختلفی برنامه‌های CADو CAMرا می‌سازند، بنابراین باید در مورد نوع تبادل داده‌ها به توافق برسند. ODB++یک برنامه تولید محور است.  به همین دلیل بسیاری از کارگاهها این فرمت را ترجیح می‌دهند، زیرا یک فایل می‌تواند همه اطلاعات مورد نیاز کار را متراکم (ادغام) کند، در حالی‌که برخی گربرها برای درک لایه‌های تصویر نیازمند اطلاعات اضافی از چندین فایل است. این امر موجب می‌شود نیازی به آنالیز هر فایل برای از بین بردن اشکالات (باگ‌ها) نباشد.