قطب بزرگ صنعت الکترونیک ایران

.EMS and OEM Company

عضویت | ورود

0

جدیدترین ریزپردازنده های شرکت AMD

>
>
جدیدترین ریزپردازنده های شرکت AMD
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
>
>
جدیدترین ریزپردازنده های شرکت AMD
اشتراک در
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

جدیدترین ریزپردازنده های جدید شرکت AMD در صفحه  COM Express Type 6  از شرکت Congatec موجود است.

جدیدترین ریزپردازنده توسط شرکت AMD تولید و تکثیر شده و توسط شرکت Congatecدر یک ماژول COM Express Compactبا 6 مورد استفاده قرار گرفته است.

این امر برای رایانه های شخصی و مشتریانی طراحی شده که محاسبات و عملکرد گرافیکی برای یادگیری عمیق بسیار مهم است.

 

شرکت Congatecاذعان دارد، این عملکرد در هر وات دو برابر می شود و دو برابر هسته پردازنده قبلی برد های COM Expressدارد، اما به اندازه 76 درصد، 6 تایپ اندازه است، اما با فاکتورهای مدل قبلی 100 درصد سازگاربا پین است.

واحد پردازش گرافیک ریزپردازنده های جدید شرکت AMD

را با حداکثر 7 پردازنده گرافیکی ادغام می کند. در این صورت می توان واحد ها را محاسبه کرد.

 به گفته این شرکت، هسته های 7 نانومتری 2 ذون در پردازنده ها باعث افزایش عملکرد در هر وات می شوند و بهینه سازی معماری نیز با تخمین 15 درصد دستورالعمل های بیشتر در هر ساعت اضافه می شود.

پردازنده ها دارای حداکثر هشت هسته و 16 رشته در یک آی سی های BGAهستند و برای دیجیتالی سازی و پردازش موازی تجزیه و تحلیل لبه ها طراحی شده اند، بخشی از محاسبات محرکه لبه این شرکت است.

همچنین می توان از آنها برای توازن و تلفیق کار با استفاده از ماشین های مجازی بر اساس پیاده سازی استراتژی همزمان شرکت در زمان واقعی استفاده کرد.

مارتین دانزر، مدیر مدیریت محصول شرکت Congatec، توضیح داد: 8 تا 16 رشته در COMها مبتنی بر ریزپردازنده های تولید شده V2748و V2718باعث می شود که طراحی سیستم تعبیه شده در لبه دو برابر بیشتر از محدوده های TDPانجام شود. یعنی دو ماژول دیگر از هر هسته 6 تا12 رشته دارند.

او ادامه داد: عملکرد گرافیکی یکپارچه کیفیت گرافیک سه بعدی را در حداکثر چهار نمایشگر 4k60مستقل می توان ارائه داد.

براساس این گزارش؛ چهار برد مبتنی بر ریز پردازنده های تولید شده مدل های V2748،V2718 ، V2546و V2516 شرکت AMD، دارای کلاس های TDPاز 54W-10Wبرای کارایی کارآمد هستند. همچنین COMها بسته به مدل از 1.7-3GHzکار می کنند.

ماژول ها دارای حافظه نهانگاهی 4 مگابایتی L2، حافظه پنهانی 8 مگابایتی L3و حافظه 64 گیگابایتی 64 بیتی DDR4با مصرف انرژی و سریع 32 گیگابایت در ثانیه با حداکثر 3200 MT / sو پشتیبانی ECCبرای امنیت داده ها هستند؛ آنها همچنین شامل یک گرافیک AMD Radeonیکپارچه با حداکثر هفت واحد محاسباتی برای محاسبات گرافیکی با کارایی بالا هستند.

COMها از حداکثر چهار نمایشگر مستقل با رزولوشن 4k60 UHDو بیش از سه DisplayPort 1.4 / HDMI 2.1و یک LVDS / eDPپشتیبانی می کنند.

رابط های دیگر شامل PEG 3.0 ، PCIe Gen 3 lane ، USB 3.1 Gen 2 ، USB 2.0، تا دو SATA Gen 3، یک گیگابایت اترنت ، هشت GPOI I / Os ، SPI ، LPCو دو UARTقدیمی است.

ناظر ماشین مجازی یا واسط نرم افزاری و سیستم عامل پشتیبانی شده شامل RTS Hypervisor ، Microsoft Windows 10 ، Linux / Yocto ، Android Qو Wind River VxWorksاست.

 برای برنامه های حیاتی در زمینه ایمنی، AMD Secure Processorبه رمزگذاری سریع و سخت افزاری سخت افزاری و رمزگشایی RSA ، SHAو AESکمک می کند و در نهایت پشتیبانی TPMنیز گنجانده شده است.