بردهای چندلایه

بردهای چندلایه

عرش گستر با توان ارایه بردهای دو تا پنجاه لایه تحت استاندارد IPC و حک شدن استاندارد UL بر روی بردها و ارایه امکانات خاص به مشتریان مانند تست الکتریکال رایگان ، سولدر ماسک و چاپ راهنمای رایگان و کیفیت بی نظیر جهانی توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

از مهمترین این موارد می توان به سلامت 98/5 درصدی بردهای ارایه شده از لحاظ آماری در سال اشاره نمود. همچنین مشاوره فنی مهندسی رایگان به مشتریان از زمان طراحی تا تحویل برد و‌ حتی پس از آن، از نقاط قوت عرش گستر به حساب می آید. عرش گستر در قبول سفارشات برد مدار چاپی از دو تا پنجاه لایه هیچ گونه محدودیتی نداشته و سفارش یک عدد برد را نیز با احترام فراوان پذیرا می باشد.
همچنین تولید نمونه یا نمونه سازی در عرش گستر به وسیله CNC انجام شده و کیفیت برد نمونه با تولید انبوه کاملا مشابه خواهد بود. به همین دلیل در زمان نمونه سازی از مشتری شارژ اولیه دریافت می گردد که در زمان تکرار سفارش کسر خواهد شد .

 

عرش گستر طراحی بردهای مدار چاپی خاص و خدمات مهندسی معکوس را برای بردهای مولتی لیر نیز ارائه می نماید.
عرش گستر دارای 2 دفتر تجاری در شنژن و تهران می باشد که مجهز به یک تیم طراحی متخصص با 13 سال تجربه و سابقه است .
طراحی، مهندسی معکوس، تهیه نمونه، طراحی اولیه (ارائه طراحی کلی)، تولید ، اسمبلی(تأمین قطعات و مونتاژ) و تست دایره خدمات ما را شکل میدهند.
نحوه طراحی برد مدار چاپی و خدمات طراحی اولیه شامل SI, PI, EMC به مشتریان ارایه می گردد.

عرش گستر به عنوان قطب بزرگ صنایع الکترونیک ایران و حامی علمی و مالی پروژه های بزرگ طراحی مهندسی کشور افتخار دارد تا در زمان بسیار کوتاه و روش های نوین بازرگانی با تجربه و رزومه موجود پانزده ساله پذیرای سفارشات شما مشتریان محترم باشد.

برد مدار چاپی چند لایه

ساخت PCBهای چند لایه (تا 40 لایه)

 

تقاضا برای بردهای چندلایه افزایش یافته است. انگیزه برای کوچکتر، سریع‌تر، و قدرتمندتر کردن قطعات الکترونیکی موجب شده تا PCBهای چندلایه بسیار محبوب شوند. امکان ایجاد بردهای چندلایه موجب شده دنیایی از امکانات و قابلیت‌ها در برابر مهندسین باز شود و آنها بتوانند بردهای مدار متراکم‌تری ایجاد کنند و امکان مینیاتورسازی آنها فراهم شده است. و این مزیت بزرگی است که بردهای دو طرفه قادر به ارائه چنین مزیتی نیستند.

بردهای مدار چاپی چندلایه تفاوت اندکی با بردهای دوطرفه[1] دارند.

لایه‌چینی (Stack up)در بردهای چند لایه

همانطور که در تصویر سمت راست می‌بینید، یک برد چهارلایه با هسته سخت FR4و مس شروع می‌شود. قبل از اضافه کردنِ فایبرگلاس و مس، هسته داخلی برای تعیین مسیرهای روی آن مورد فرآوری (Process)قرار می‌گیرد، و کل برد به صورت لایه‌لایه روی هم قرار می‌گیرند.

برد مدار چاپی چند لایه

در پریپرگ[2] مرحله Bاست که فایبرگلاسی را که هنوز نرم است، حرارت داده می‌شود تا سخت شود. مانند چسب عمل می‌کند تا هسته‌ی داخلی را متصل به فویل مسی خارجی نگه دارد.

فویل مسیِ اضافه شده شامل ورقه‌های بسیار نازک و شل مسی است. آنها به همراه پریپرگ و هسته داخلی ساندویچ می‌شوند و در پرس لمینت‌سازی PCBقرار می‌گیرند. فشار و گرما به این مواد وارد می‌شود، که موجب «جاری شدن» یا ذوب پریپرگ و اتصال لایه‌ها به هم می‌شود. پس از خنک شدن، فایبرگلاس سخت می‌شود و کل برد نیز بسیار سفت و سخت می‌شود.

پس از لمینت‌سازی برد، لایه‌های بیرونی برای تعیین مسیر و مته‌کاری فرآوری و آماده می‌شوند. در مقالات بعدی در مورد این مراحل با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

بدین ترتیب، پایه و بنیاد مواد اولیه برای یک PCBدو طرفه و PCBچندلایه ایجاد می‌شود. آیا همان چیزی است که انتظار داشتید یا فکر می‌کردید؟

شرکت عرش گستر تجربه زیادی در تولید PCBچندلایه دارد، ما همچنین از خدمان PCBچندلایه با تحویل سریع پشتیبانی می‌کنیم، هر گونه سؤالی در مورد ساخت یا طراحی دارید، می‌توانید برای دریافت پاسخ به این آدرس sales@etagco.comایمیل کنید.